Nasze święta

Starając się zapewnić naszym Podopiecznym "domową atmosferę" organizujemy dla nich święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Dekoracje Domu wprowadzają świąteczny nastrój a tradycja Wigilii lub wielkanocnego śniadania sprawiają, że Mieszkańcy mają możliwość kultywowania ważnych dla każdego świąt. Dzięki temu zapewnia się poczucie bezpieczeństwa i świadczy o nieprzemijalności pewnych wartości.
Niektórych pensjonariuszy zabierają rodziny do swoich domów, „choć potem często mówią oni, że jednak tutaj czują się lepiej, tu mają swoje miejsce".

W okresie świątecznym goszczą u nas dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych czy gimnazjów. Wizyty dzieci, które zawsze mają przygotowane występy sprawiają ogromną radość naszym Podopiecznym, powodują wzruszenie i sprzyjają powrotom do pięknych wspomnień.

Corocznie organizujemy również w ramach terapii zajęciowej święta okolicznościowe dla naszych Podopiecznych. Pamiętając o Dniu Babci czy Dniu Dziadka, Dniu Matki, Dniu Ojca i innych obchodzonych w naszym kraju sprawiamy, że nieustannie nasi Podopieczni są aktywizowani, wspólnie spędzają czas i integrują się, mają okazje do wspólnych rozmów, czują się przydatni i mają zapewnioną potrzebę przynależności.
Często taki czas sprzyja zabawie i wesołej atmosferze, a przecież ważne jest aby odwrócić uwagę od smutków i problemów, zapomnieć o samotności i bólu.

Comments are closed.